Perşembe, Haziran 12, 2008

Kare Karalamaca Oyunu Olasılığı?

Kare karalamaca oyununu biliyorsunuzdur. Bir kare karalamaca sorusunun birden fazla doğru cevabı olabilir. 10x10 bir kare karalamaca sorusunun en fazla kaç doğru cevabı olabilir?

6 yorum:

Yakup dedi ki...

Bence en fazla 10x10'dan 100 tane olasılık var.
Karaladığımız şekil de 1x1'lik bir kare.

En fazla olasılığın olması için en fazla yolla yazılabilen bir şekli seçtim.

Cevap=100

Adsız dedi ki...

10*10+
9*9+
8*8+
,,,2*2+
1*1+
=385 eder

Yakup dedi ki...

İsimsiz arkadaş bence benimki doğru çünkü bir kare karalamaca bulmacasında sorulan bir tane kare karalamaca şekli vardır ve soruyu çözerken de en çok değişik yolla yazılabilicek bir şekil seçersek o da 1x1'lik bir karedir.

Dolayısıyla 100 doğru cevap gibi

Serhat dedi ki...

Şimdiye kadar 100 lerce kare karalamaca çözdüm ama birden fazla çözümü olanına hiç rastlamadım. Çözdüklerimin hepsinde 1 tane doğru cevap net olarak çıktı.

Adsız dedi ki...

10X10! OLABILIR

Sinan dedi ki...

Guzel yararli bir konu bedava chat - islami chat - islami sohbet - sohbet siteleri - dini sohbet - mynet sohbet - sohbet odaları - garanti arkadas - sohbet kanalları - mirc sohbet - chat siteleri - mirc script indir - sohbet odaları - cinsel muhabbet - cinsel sohbet - Sex chat - seviyeli sohbet - kameralı sohbet - sohbet et - cinsel sohbet - sex sohbet - mirc - mirc indir - kameralı mirc - turkce mirc - sohbet siteleri - cet - chat - chat kanalları - sohbet kanalı - sohbet kanalları - Video izle - izmir sohbet - kaliteli sohbet - seviyeli chat - sesli sohbet - porno - Film izle

Katil,adamı ne ile öldürmüş olabilir?

Havuz kenarında bir cinayet işlenir.Olayı uzaktan gören bir kişi,ifadesinde; 'katil adama elindeki bir cisim ile saldırdı.Cismi birkaç d...