Salı, Aralık 25, 2018

Duvar Yazıları

DEMOKRASİMİZ YASAĞI SEVER (RECEP YAZICIOĞLU)


Zaman paraya benzer, lüzumsuz yere sarf edilmedikçe daima yeter. (N.KAPLAN)


IYI BIR FIKRIN MI VAR?  O HALDE BIRSEYLER YAPIN.Zaman gösterdi ki CENNET ucuz değil, CEHENNEM dahi lüzumsuz değil.  (BEDIÜZZAMAN)Rüyaları gerçekleştirmenin en kısa yolu, uyanmaktır. (S.M. Power)Gül sunan bir elde daima bir miktar gül kokusu kalır. (Çin atasözü)

Vicdani tertemizdi zira onu hiç kullanmamıştı. (Stanislaw lee)

Ölülerin çenesini bağlarlar, burada gördüklerini orada söylemesinler diye.  (a.nihat asya)dostluğa yer bırakacak kadar savaş, savaşa yer bırakacak kadar dost ol. (Sadi-i sirazi)Ulu çamlar fırtınalı diyarlarda yetişir. (C.MERIÇ)

HAYIR DEMek kolayDir ÇünkÜ evEt deNiliNcE yapiLaCak Is ÇiKacKtiR. – (Seifridge)

Eğer dünya görüşünüz tuvalet duvarında ise sizin işiniz sifona kalmıştır. (M.güner)Düsmanlarınızı affedin bu bir büyüklüktür. Ama onları unutmak büyük bir aptallıktır. (J.F Kennedy)TürLü tÜrlü Kül YutMUSA KültürLü Denir.

Para her kapiyi açar ama kitleyemez.

Dünya ve ahirette yanmanin yolu plajlardan geçer.

Iyilik yapmasini bilmiyorsan,

hiç olmazsa kötülük yapma. (Hüsrev dehlev)iÖlümün bizi nerede bekledigi belli degil , iyisimi biz onu her yerde bekleyelim (Montaigne)Bu deveyi gütmeyecegiz bu diyardan da gitmeyecegiz. (I.özel)Ask mücadelesi degil, mücadele aski içinde ol. (P. safa)

Serseri, cahil birakilmis çocugun büyümüsüdür. (m. ikbal)

ahmaga yüz, aptala söz vermege gelmez.

Kusuru kendisine söylenmeyen adam ayibini hüner sanir..

Gözlerimizi oymuslar simdi de göremiyoruz diye bizi kiniyorlar. (Malcolm X)

borçlu olup düsünmektense uyuz olup kasinmak yegdir. (Laedri)

yasamaya ayri, yürütmeye ayri zaman mi ?

ben darbe kullaniyorum. Yikiyorum. Çikiyorum.

Bosbogazi atese atmislar ”odun yas diye haykirmis"

Kele yikandin mi ? demisler. " tarandim bile demis"Aids mikrobu evlilik disi entel iliskilerin dogurdugu bir çagdas hastaliktir.

Ben cagdas olmak istemiyom.Hafif acilar konusabilir ama derin acilar dilsizdir. (seneca)kimse, görmek istemeyenler kadar kör degildir. (jonathan swift)kimse, isitimek istemeyenler kadar sagir degidir. (Seneca)ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karsindakinin anlayabildigi kadardir.

MevlanaHiç yorum yok:

Katil,adamı ne ile öldürmüş olabilir?

Havuz kenarında bir cinayet işlenir.Olayı uzaktan gören bir kişi,ifadesinde; 'katil adama elindeki bir cisim ile saldırdı.Cismi birkaç d...