Cuma, Ağustos 21, 2009

Mesaj Nedir?

MESAJ NEDİR?


Hayat ne kadar garip değil mi? bazılarımız aniden ölüyor. bazılarımız yaşamaya devam ediyor. tıpkı esarete benziyor. tutsaklık mı yaşantımız? yoksa profesyonelce mi düzenlenmiş? Aslında bu soruları bir kenara bırakıp kendi güzel yaşantımıza dönsek çok iyi olur!
Ya da başka bir şeyle ilgilenmek daha doğru olabilir.
örneğin dilimizde yabancı harfler var değil mi? onları kullanmıyoruz çünkü dilimizde yeri yok.
bunlara örnek verirsek w à word veya world bu dildeki kelimelere dilbilgisi açısından incelediğimizde aradaki “l” harfi her şeyi değiştirebiliyor. tıpkı bilimin dünyayı değiştirdiği gibi… geçmişten gelen buluşlar ve kitaplar insanlara yön ve hayatı değiştirme yetisi verdi.
sayıların sonsuz gizemi adlı kitap şu an var olsaydı belki dünya yaşamı farklı olabilirdi. çünkü kitaplar insanlara her şeyden çok bilgi verendir.
hayır, yanılıyorsunuz diyebilirsiniz? Ama evet diyenlerin çoğunluktaki sesini duyar gibiyim.
c yani karbon atomlarını saymak kadar zor iştir. gerçi niye sayıyor ki?
matematikle, sayılarla uğraşmak. matematik bazen kolaydır bazen de çok zordur. acaba kolay olduğunu düşündükleri için mi nobel ödülü vermiyorlar. madem kolay olduğunu düşünüyorlar bırakalım öyle düşünmeye devam etsinler. Tıpkı kendi yaşamları hakkındaki düşünceleri gibi
değil mi?

dejavu2009

Hiç yorum yok:

Katil,adamı ne ile öldürmüş olabilir?

Havuz kenarında bir cinayet işlenir.Olayı uzaktan gören bir kişi,ifadesinde; 'katil adama elindeki bir cisim ile saldırdı.Cismi birkaç d...