Pazartesi, Nisan 20, 2009

Bombanın patlamasını nasıl engellersiniz?

bir odada bomba var siz bu bombanın sadece 4lt su ile patlamasını engelliyorsunuz(az yada çok olursa patlar) bu odada bir tane 3ltlik kova bir tane 5 litrelik kova bir tane büyük kova ve musluk var. Bu bombanın patlamasını nasıl engellersiniz?


gönderen: REcep

7 yorum:

Adsız dedi ki...

3 lt'lik kovayı doldururum onu 5 lt'lik kovaya boşaltırım. 5lt'lik kovada 2 lt'lik daha yer kalır. Sonra 3 lt'lik kovayı tekrar doldurup 2 lt'sini 5 lt'liğe boşaltırım. 1lt su kalır onu büyük kovaya boşaltırım. 3 lt'lik kovayı tekrar doldurup büyük kovaya eklerim 4 lt olur.

Adsız dedi ki...

5lt'lik kovayı doldururum ve 3lt'lik kovaya boşaltırım 2lt kalır onuda büyük kovaya boşaltırım aynı işlemiş bida tekrarlarım

Adsız dedi ki...

aynen

BURHAN dedi ki...

ARKADAŞLAR TABİİ Kİ 5LT LİK SUYU DOLDURUP 3LT ŞİŞEYE BOŞALTIRIZ 5 LT LİKTE 2LT KALIR 3LT LİK OLANI BÜYÜK KOVAYA KOYARIZ DAHA SONRA 5LT LİKTEKİ 2 LT Yİ 3 LT LİK KOVAYA KOYARIZ 3LTLİKTE 1LTLİK YER KALIR DAHA SONRA 5 LT LİĞİ DOLDURURUZ VE 3LT LİKTEKİ 1LT BOŞ YER VARDI ONA EKLERİZ 5 LT LİK KOVADA DA 4 LT SU KALIR VE BOMBAYI DURDURMUŞ OLURURUZ.
:::))))))

Adsız dedi ki...

boş kovanın içine 3lt ve 5lt nin 1lt sini boşaltırım xD

Adsız dedi ki...

hepsını bos kowanın ustune bosaltırım al sana yangın sondu

Adsız dedi ki...

kanka zor ölümden çalmışşın
ama güsel film ya

Katil,adamı ne ile öldürmüş olabilir?

Havuz kenarında bir cinayet işlenir.Olayı uzaktan gören bir kişi,ifadesinde; 'katil adama elindeki bir cisim ile saldırdı.Cismi birkaç d...